Ana içeriğe atla

18th Yüzyıl Tabloları Tweetlerse..

Amerikalı genç Shawn Huckins, çok değişik bir proje yapmış. Örneğin ben az önce arkadaşlarımdan çok güzel bir meyve buketi aldım Frutation'dan ve hemen fotoğrafını çekip mutluluğumu sosyal medyada paylaştım. Şimdi 18. yüzyıla dönelim ve o yıllarda meyve buketi olmasa da bir hediye aldığımı farz edelim. Ne yapardım? "Oh, Tanrım böylesine güzel arkadaşlar bahşettiğin için sana ne kadar minnettar kalsam az, hemen Goya'yı çağırayım da hediyemle benim bir portremi çizsin ve mutluluğum ebedileşsin." Ohoo... Goya bulunacak, gün ayarlanacak, ben giyinicem, süslencem, resim için hazırlanıcam. Ayrıca o mutluluk hali gidecek adam gelene kadar. Hayır bi de Goya musait midir acaba, adamın kim bilir resmini çizmesi gereken kaç kişi vardır. Üstelik ücreti pahalıdır da, şimdi başkasına gel resmimi çiz desem o an ki mutluluğun da resmini çizebilir mi dersin Abidin? Neyse cıvıtmadan konuya dönelim. Shawn Huckins 18. yy Amerikan tablolarını günümüze uyarlayıp twitterda konuşuyor gibi  "seslendirmiş"

 mrs. joshua henshaw II, (catherine hill's post: ha ha, evil wicked grin!)
Kanvas üzerine akrilik + kalem


Dante'ye - if i'm just a friend, why do i know what your lips feel like??
  Kanvas üzerine akrilik
 mrs. ezekiel goldthwait: laughing quietly to myself
Kanvas üzerne akrilik+ mürekkep
 
 eleazer tyng's laugh out loud laugh out loud total bust 
Kanvas üzerine akrilik + kalem


 gw'nin yorumu: rolling on the floor laughing
Kanvas üzerine akrilik + kalem 

 to sarah morris - i don't know how you got sick! we haven't even done anything in like a month
Kanvas üzerine akrilik

Bu posttan da şuna vardım, demek ki o tablolarda yansıyan halet-i ruhiye her zaman gerçek hissiyatlar olmayabiliyormuş. Değişik bir konuya parmak basmışsın, congrats Shawn!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Isla Bonita - Alaçatı

Uzun zamandır beklettiğim fakat paylaşmak için can attığım bir post ile karşınızdayım :) Malum Gezi olaylarından dolayı Mayıs sonu ve Haziran arası benim gibi bir çoğunuzda kopuk geçti. Yaşanan onca sıkıntı arasında benim de post yazmak içimden gelmedi herkes gibi..
Fakatt... Hazır bayram öncesi planlar yapılmış "Aman valizimde bunu da unutmayayım!" diye ajandalarımıza not aldığımız son 2 altın güne girmişken benim de Alaçatı'ya gidenlere harika bir yer tavsiyem olacak.
İş dolayısıyla Mayıs ayında gittiğim İzmir'den haftasonu kaçamağı yapmak için arkadaşlarla Alaçatı'ya geçmiştik. Biz kavurucu bir güneş ve bol sakinliğin hayallerini kurarken daha ilk gittiğimiz akşam yağan dolu ile tarihe adımızı altın harflerle yazdırmıştık. Alaçatı'da dolu! Şaka gibiydi. Tamam Mikaille aram hiç bi zaman iyi olmadı ama bu kadar kelek yapmasını da beklemiyordum. Neyse ki ertesi sabah şaka yaptım dercesine bollll güneşli bir sabaha uyandırdı da affettirdi kendisi.
Fakat "…

Çantalarınız Sanat Eserine Dönüşsün

Herkeste olan, fabrikasyon çantaların bazıları gözümü rahatsız etmiyor değil. Sadece çantanın değil, sanki takanın anlaşmış gibi kombini de copy-paste olması belki de rahatsız eden.
Ergin Ünal isimli Türk tasarımcı Erzen markasıyla bu işe bir el atmış ve adeta her bir çantayı kişiye özel çizimleriyle ayrı sanat eserine dönüştürmüş; bayıldım!
Daha fazlası için Instagram hesabını (@erzenofficial) takibe almanızı öneririm.
Cape Town - 1

Ankara’da üniversite okuduğum yıllarda İstanbul’a ailemin yanına mekik dokurken, bolca düşünme fırsatım olan, içinde bulunduğum durumlara bir de uzaktan bakma fırsatını veren keyifle geçirdiğim otobüs yolculuklarından birinde bir dergide görmüştüm ilk defa. Büyülü Afrika Şehri Cape Town yazıyordu başlıkta. Kafamdaki Afrika resmine pek uymayan modern binaların arkasından göz kırpan Masa Dağı’nı ilk görüşümdü. Sanıyorum sene 2005 ya da 2006. 
Zihnime kazınan bu fotoğraf ve okuduğum o yazı Mayıs ayında eşim ve benim peş peşe olan doğum günlerimiz için bir fırsat oldu ve gitmemize 3 gün kala eşime bir sürpriz hazırladığımı söyledim. Vizesiz gidilebildiği için hazırlıkları ruhu duymadı tabii :) 
Aylar öncesinden kara kaplı defterime aldığım notlar sayesinde aşağıda sıralayacağım yerlerden sizin de keyif almanızı umarak başlıyorum;
Öncelikle mevsim çok önemli. Biz Mayıs sonu gittiğimizde Güney Afrika sonbaharı yaşıyordu. Tabii bizdeki gibi değil. Hava yine güneşli fakat oldukça esintiliydi. Do…