Ana içeriğe atla

Warhol In Motion

Herhalde yukardaki fotografi bi yerlerde gormeyen kalmamistir. Kime ait oldugunu bilmeseniz de pop art'in basariya ulastigini kanitlar bir calisma aslinda bu. Zira Iphone'larda bile application olmussa sayet Warhol huzur icinde uyumaya devam edebilir."Bir gün herkes 15 dakikaligina unlu olacak" sozlerinin sahibi Andy Warhol pop-art akımının oncusu. Taa o zamanlardan gormus ve tam da bugunu ozetler gibi konusmus aslında. Tuketim toplumu oldugumuz ve gercekten sosyal medyanın da kullanımının patlama yaptigi su donemlerde herkesin unlu olabilitesinin tavan yaptigi gunumuzun ozet tablosu tam da.. Kac kisinin facebook profil fotosu acaba kendi kafası olarak, bakmak lazım. Pop art deyince sadece aklımıza su meshur Marilyn Monroe fotografi gelmesin, bu ulasilamaz gibi gorulen bir balon gibi sisip sonra bi anda sonebilen hızlı tuketilen herhangi bir sey de olabilir, mesela Yılmaz Morgul'un efsanevi 7 yıldızı ya da gecen sene dunya kupasında kaybettigimiz hala kalbimizde yasayan sevgili ahtapot Paul ve daha niceleri. Andy Warhol'da zamanında bu ogelere deginip yapmis calismalarini, bir cok da kisa film cekmis, degisik calismalar yapmis.Sadece Andy Warhol'a ait bu fotografla yetinmeyip cektigi kisa filmleri izleyip, diger islerini de gormek isterseniz 3 subesinde de es zamanli olarak Galerist'te bugun itibariyle baslatilmis olan "WARHOL IN MOTION" adlı sergiyi 9 Temmuz'a kadar ziyaret edebilirsiniz.


Galerist adresler:
Galerist Galatasaray
İstiklal Cad. Mısır Apt. 163/4
Beyoğlu – İstanbul
T: (0212) 244 82 30

Galerist Tepebaşı
Meşrutiyet Cad. No:67 Kat:1
Tepebaşı – İstanbul
T: (0212) 252 18 96

Galerist Akaretler
Süleyman Seba Cad. No:4-8
Akaretler – İstanbul
T: (0212) 327 27 19

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Cape Town - 1

Ankara’da üniversite okuduğum yıllarda İstanbul’a ailemin yanına mekik dokurken, bolca düşünme fırsatım olan, içinde bulunduğum durumlara bir de uzaktan bakma fırsatını veren keyifle geçirdiğim otobüs yolculuklarından birinde bir dergide görmüştüm ilk defa. Büyülü Afrika Şehri Cape Town yazıyordu başlıkta. Kafamdaki Afrika resmine pek uymayan modern binaların arkasından göz kırpan Masa Dağı’nı ilk görüşümdü. Sanıyorum sene 2005 ya da 2006. 
Zihnime kazınan bu fotoğraf ve okuduğum o yazı Mayıs ayında eşim ve benim peş peşe olan doğum günlerimiz için bir fırsat oldu ve gitmemize 3 gün kala eşime bir sürpriz hazırladığımı söyledim. Vizesiz gidilebildiği için hazırlıkları ruhu duymadı tabii :) 
Aylar öncesinden kara kaplı defterime aldığım notlar sayesinde aşağıda sıralayacağım yerlerden sizin de keyif almanızı umarak başlıyorum;
Öncelikle mevsim çok önemli. Biz Mayıs sonu gittiğimizde Güney Afrika sonbaharı yaşıyordu. Tabii bizdeki gibi değil. Hava yine güneşli fakat oldukça esintiliydi. Do…

Isla Bonita - Alaçatı

Uzun zamandır beklettiğim fakat paylaşmak için can attığım bir post ile karşınızdayım :) Malum Gezi olaylarından dolayı Mayıs sonu ve Haziran arası benim gibi bir çoğunuzda kopuk geçti. Yaşanan onca sıkıntı arasında benim de post yazmak içimden gelmedi herkes gibi..
Fakatt... Hazır bayram öncesi planlar yapılmış "Aman valizimde bunu da unutmayayım!" diye ajandalarımıza not aldığımız son 2 altın güne girmişken benim de Alaçatı'ya gidenlere harika bir yer tavsiyem olacak.
İş dolayısıyla Mayıs ayında gittiğim İzmir'den haftasonu kaçamağı yapmak için arkadaşlarla Alaçatı'ya geçmiştik. Biz kavurucu bir güneş ve bol sakinliğin hayallerini kurarken daha ilk gittiğimiz akşam yağan dolu ile tarihe adımızı altın harflerle yazdırmıştık. Alaçatı'da dolu! Şaka gibiydi. Tamam Mikaille aram hiç bi zaman iyi olmadı ama bu kadar kelek yapmasını da beklemiyordum. Neyse ki ertesi sabah şaka yaptım dercesine bollll güneşli bir sabaha uyandırdı da affettirdi kendisi.
Fakat "…

Çantalarınız Sanat Eserine Dönüşsün

Herkeste olan, fabrikasyon çantaların bazıları gözümü rahatsız etmiyor değil. Sadece çantanın değil, sanki takanın anlaşmış gibi kombini de copy-paste olması belki de rahatsız eden.
Ergin Ünal isimli Türk tasarımcı Erzen markasıyla bu işe bir el atmış ve adeta her bir çantayı kişiye özel çizimleriyle ayrı sanat eserine dönüştürmüş; bayıldım!
Daha fazlası için Instagram hesabını (@erzenofficial) takibe almanızı öneririm.