30 Kasım 2015 Pazartesi

Şehre Nefes Molası - Ağva

Anadolu yakasında oturmanın en iyi yanlarından biri de yeşil alanlara olan yakınlığı benim için. Geçtiğimiz haftalarda eşim haftasonu Ağva'da kalacağımızı söyleyince heyecanla yola koyuldum. Bazen gidilen yerden çok gidilen yolun kendisi daha güzel gelir insana. Ağva da benim için öyle oldu. Sonbahar yaprakları eşsiz renkleri ile yollara dökülmüş şekilde, hava güneşli, fonda müthiş parçalar, yanımda sevdiğim. Bundan daha güzel bir an olabilir mi?


Otele vardığımızda öğrendiğim sürpriz ise oteli eşimin değil annelerimizin bize 1.yıl hediyesi olarak organize ettikleriydi. Fakat üzerinden 5-6 ay gecikmeli olarak gidebildik çünkü 1.yılımızda Kaz dağlarındaydık. Eşim de sonbaharda değerlendirelim diye düşünüp sağolsun söylememiş bana:)


Ağva'daki çoğu otel gibi bizim kaldığımız yer de butik idi, öncesinde kendilerinin yaşamış olduğu nehir kıyısındaki evlerini bir kaç odalı otele dönüştürmüş mekan sahipleri. Bu sebeple kendinizi otelden ziyade evde gibi hissediyorsunuz. Yanan şömine başında yapılan kahvaltınıza ev yapımı reçeller eşlik ettiği için de olabilir bu. Bu sebeple gitmek isterseniz Park Mandalin kesinlikle tavsiye
Sabah kahvaltıdan sonra otele ait bu bisikletlerle Göksu nehri boyunca tur atabilir, şanslıysanız endemik kuş türlerine rastlayabilirsiniz.


Ağva'da zaman durgun, dünya saatiyle 2 saat 24 saatmiş gibi geldiği için 1 gecelik dinlenmeyle depoladığımız enerji bize epey yetiyor. Otelden çıkış yaptıktan sonra otel sahibesinin de tavsiyesi üzerine kaldığımız yere 7-8 km mesafedeki Kilimli koyuna doğru yola çıkıyoruz. 


Bir iki yanlış gidilen yol denemesinden sonra vardığımız tepenin uç kısmında gördüğümüz manzara ile nefesimiz kesiliyor. İstanbul'a bu kadar yakın olup da bu zamana kadar nasıl buraya gelmediğimiz için hayıflanıyoruz ve bu gördüğünüz manzaraya, aşağılara doğru inmeye başlıyoruz. Sanki Ümit burnundayım, sadece penguenler eksik!İsmiyle müsemma Kilimli koyunda yerde tesadüfen bulduğumuz kilim üzerinde tabii ki klasikleşmiş pozumu vermeden ayrılmıyorum :)


Çiğdem
Instagram @ciiden


2 yorum:

  1. Birkaç sene önce biz de Ağva'ya evlilik yıl dönümümüz için gitmiştik:) Annelerinizin jesti çok hoş bu arada. Gerçi evlilik yıl dönümünüz geçmiş ama ben yine de nice mutlu yıllar diliyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Coook tesekkur ederim, kısın da gormek istiyorum bakalım:)

      Sil

Yorumlarınız benim için değerli:)

Şu konular da var

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...