Ana içeriğe atla

Tasarım AlaturkaBazı ögeler vardir bizlere has, mutlaka yurtdisina ciktiginizda bir nazar boncugunun lafi gecmistir örnegin; "protects you from evil eye" derken de her yabancinin firlamistir o evil eye'lari yerinden :) Halbuki bu bir inanc, sacma ya da degil bize has bir olay nazar boncugu. Dusunsenize elin Amerikalısını aksam evine gelince iki nazar duası okuyup bi de uzaklara bakıp o enerjiyi uzerinden attigini?
Neyse cok dagilmadan yine bizlere, Turklere, geyiklerimize doneyim; asıl konuya gireyim.. Yakin arkadaslarim bilir, bayilirim etrafta olup bitenleri haber veren mailler atmaya, paylasmaya..
Bu da onlardan biri, gerçi yine geç kalınmış bir post yapıyorum fakat hala vaktiniz var, 30 Mayıs'a kadar. Akaretler'den geçerken ugrayabileceğiniz alafranga yaşam tarzınıza bir soluk aldiracak eglenceli bir sergi: " Tasarım Alaturka "
Yapilan proje ilk basta adiyla ilgimi cekmişti açıkcası, iki klasik duymaya alistigimiz kendi halinde kelime; herkes birer alaturka tasarımcıyken şu günlerde! Biraz arabesk, biraz üşengeç, aslında tamamen bizleri eğlenceli bir dille " gösteren " bir çalışma bu.

Hepsi çok başarılı fakat benim en'lerim;

-Acılan Stencili ( türevlerinin 1 milyonculara düşmesinden korkuyorum! )
- Bunerang
- Serin devlet
- Sönmeyen Sanat Güneşi
- Simit Sans
- Burkalemun

Çok fazla dillendirmeden zamanınız varsa haftaici, yoksa mutlaka haftasonu görün derim zira 30 Mayıs son gün! Ha benim vaktim yok ayrıca İstanbul'da değilim derseniz tık tık :) bir kaç tane de facebook albümündekilere bakalım

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Isla Bonita - Alaçatı

Uzun zamandır beklettiğim fakat paylaşmak için can attığım bir post ile karşınızdayım :) Malum Gezi olaylarından dolayı Mayıs sonu ve Haziran arası benim gibi bir çoğunuzda kopuk geçti. Yaşanan onca sıkıntı arasında benim de post yazmak içimden gelmedi herkes gibi..
Fakatt... Hazır bayram öncesi planlar yapılmış "Aman valizimde bunu da unutmayayım!" diye ajandalarımıza not aldığımız son 2 altın güne girmişken benim de Alaçatı'ya gidenlere harika bir yer tavsiyem olacak.
İş dolayısıyla Mayıs ayında gittiğim İzmir'den haftasonu kaçamağı yapmak için arkadaşlarla Alaçatı'ya geçmiştik. Biz kavurucu bir güneş ve bol sakinliğin hayallerini kurarken daha ilk gittiğimiz akşam yağan dolu ile tarihe adımızı altın harflerle yazdırmıştık. Alaçatı'da dolu! Şaka gibiydi. Tamam Mikaille aram hiç bi zaman iyi olmadı ama bu kadar kelek yapmasını da beklemiyordum. Neyse ki ertesi sabah şaka yaptım dercesine bollll güneşli bir sabaha uyandırdı da affettirdi kendisi.
Fakat "…

Çantalarınız Sanat Eserine Dönüşsün

Herkeste olan, fabrikasyon çantaların bazıları gözümü rahatsız etmiyor değil. Sadece çantanın değil, sanki takanın anlaşmış gibi kombini de copy-paste olması belki de rahatsız eden.
Ergin Ünal isimli Türk tasarımcı Erzen markasıyla bu işe bir el atmış ve adeta her bir çantayı kişiye özel çizimleriyle ayrı sanat eserine dönüştürmüş; bayıldım!
Daha fazlası için Instagram hesabını (@erzenofficial) takibe almanızı öneririm.
Cape Town - 1

Ankara’da üniversite okuduğum yıllarda İstanbul’a ailemin yanına mekik dokurken, bolca düşünme fırsatım olan, içinde bulunduğum durumlara bir de uzaktan bakma fırsatını veren keyifle geçirdiğim otobüs yolculuklarından birinde bir dergide görmüştüm ilk defa. Büyülü Afrika Şehri Cape Town yazıyordu başlıkta. Kafamdaki Afrika resmine pek uymayan modern binaların arkasından göz kırpan Masa Dağı’nı ilk görüşümdü. Sanıyorum sene 2005 ya da 2006. 
Zihnime kazınan bu fotoğraf ve okuduğum o yazı Mayıs ayında eşim ve benim peş peşe olan doğum günlerimiz için bir fırsat oldu ve gitmemize 3 gün kala eşime bir sürpriz hazırladığımı söyledim. Vizesiz gidilebildiği için hazırlıkları ruhu duymadı tabii :) 
Aylar öncesinden kara kaplı defterime aldığım notlar sayesinde aşağıda sıralayacağım yerlerden sizin de keyif almanızı umarak başlıyorum;
Öncelikle mevsim çok önemli. Biz Mayıs sonu gittiğimizde Güney Afrika sonbaharı yaşıyordu. Tabii bizdeki gibi değil. Hava yine güneşli fakat oldukça esintiliydi. Do…