Ana içeriğe atla

Kolaj ve Ötesi - Peter Clark

Hep Derya Baykal üzerinden gidiyoruz ama kadın haklı beyler!

"Atmayın, hiçbir şeyi atmayın!" derken :)

Elin İngilizi yapmış. Üstelik eskicilerden topladığı kullanılmış kağıtları, ıvır zıvırları boyayıp 3 boyutlu hale getirerek. Görünüşe göre yapımı son derece basit fakat ortaya çıkan iş tamamen ağzı açık bırakan cinsten.Tasarımın dili, dini olmaz. Burdaki tasarımın gerçek bir cekete ya da baskıya dönüştüğünü düşünsenize, harika olurdu değil mi?

* Bu arada ben Derya Baykal'ı çok severim gerçekten, üniversitede derse gitmeyip arkadaşım İrem'le oturup az düğmeden küpeler yapmamıştık onu izlerken :))

Yorumlar

 1. Hepsi birer sanat eseri, insan uğraşınca nelerden neler yapabiliyor, çoğu kişi bunları çöp diye atacakken bu sanaçtı başkasının göremediğini görmüş

  YanıtlaSil
 2. valla ben zaten böyle duyan gelmiş konseptinde şeylere oldum olası hastayımdır. hayranlıkla baktım hepisine:)
  bu tasarımların gerçege dönüşmesini beklemeye hic niyetim yok benim, yaşasın artık kumaşlar, yaşasın bursa ucuz kumaş pazarı aahhah:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelsin patchworkler gitsin 40 yamalar o haldee! :) Begenmene sevindim canımm

   Sil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için değerli:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Isla Bonita - Alaçatı

Uzun zamandır beklettiğim fakat paylaşmak için can attığım bir post ile karşınızdayım :) Malum Gezi olaylarından dolayı Mayıs sonu ve Haziran arası benim gibi bir çoğunuzda kopuk geçti. Yaşanan onca sıkıntı arasında benim de post yazmak içimden gelmedi herkes gibi..
Fakatt... Hazır bayram öncesi planlar yapılmış "Aman valizimde bunu da unutmayayım!" diye ajandalarımıza not aldığımız son 2 altın güne girmişken benim de Alaçatı'ya gidenlere harika bir yer tavsiyem olacak.
İş dolayısıyla Mayıs ayında gittiğim İzmir'den haftasonu kaçamağı yapmak için arkadaşlarla Alaçatı'ya geçmiştik. Biz kavurucu bir güneş ve bol sakinliğin hayallerini kurarken daha ilk gittiğimiz akşam yağan dolu ile tarihe adımızı altın harflerle yazdırmıştık. Alaçatı'da dolu! Şaka gibiydi. Tamam Mikaille aram hiç bi zaman iyi olmadı ama bu kadar kelek yapmasını da beklemiyordum. Neyse ki ertesi sabah şaka yaptım dercesine bollll güneşli bir sabaha uyandırdı da affettirdi kendisi.
Fakat "…

Çantalarınız Sanat Eserine Dönüşsün

Herkeste olan, fabrikasyon çantaların bazıları gözümü rahatsız etmiyor değil. Sadece çantanın değil, sanki takanın anlaşmış gibi kombini de copy-paste olması belki de rahatsız eden.
Ergin Ünal isimli Türk tasarımcı Erzen markasıyla bu işe bir el atmış ve adeta her bir çantayı kişiye özel çizimleriyle ayrı sanat eserine dönüştürmüş; bayıldım!
Daha fazlası için Instagram hesabını (@erzenofficial) takibe almanızı öneririm.
Cape Town - 1

Ankara’da üniversite okuduğum yıllarda İstanbul’a ailemin yanına mekik dokurken, bolca düşünme fırsatım olan, içinde bulunduğum durumlara bir de uzaktan bakma fırsatını veren keyifle geçirdiğim otobüs yolculuklarından birinde bir dergide görmüştüm ilk defa. Büyülü Afrika Şehri Cape Town yazıyordu başlıkta. Kafamdaki Afrika resmine pek uymayan modern binaların arkasından göz kırpan Masa Dağı’nı ilk görüşümdü. Sanıyorum sene 2005 ya da 2006. 
Zihnime kazınan bu fotoğraf ve okuduğum o yazı Mayıs ayında eşim ve benim peş peşe olan doğum günlerimiz için bir fırsat oldu ve gitmemize 3 gün kala eşime bir sürpriz hazırladığımı söyledim. Vizesiz gidilebildiği için hazırlıkları ruhu duymadı tabii :) 
Aylar öncesinden kara kaplı defterime aldığım notlar sayesinde aşağıda sıralayacağım yerlerden sizin de keyif almanızı umarak başlıyorum;
Öncelikle mevsim çok önemli. Biz Mayıs sonu gittiğimizde Güney Afrika sonbaharı yaşıyordu. Tabii bizdeki gibi değil. Hava yine güneşli fakat oldukça esintiliydi. Do…