14 Haziran 2012 Perşembe

Eski Portrelere Yeni Beden Geldi Hanım

Gün geçmiyor ki ruhu ve zihni genç sanat camiasından çılgın haberler alalım. Hanım kızımız Dorothee Golz nasıl bir kafa yaşadı bilinmez ama eski kafaları yeni bedenlere monte etmekle çok değişik bir iş yaptığı kesin. Zira meşhur inci küpeli kızımızı bırakın kot pantalon içinde, elinde demlikle hayal etmeyi bile hayal etmemiştim. İşte karşınızda altı Şişhane üstü Tophane kombiniyle Hollanda'nın Mona Lisa'sı nam-ı diğer İnci Küpeli KızAlman ressam Dürer kendisi olmasına rağmen böyle sarmaş dolaş bir çift ile 1500'lü yıllarda karşılaşmış olsa muhtemelen kilise tavanına şeytan figürü olarak resmederdi.


Leonardo Da Vinci'nin bana kalırsa, birçoğu aksini düşünse de Mona Lisa'yı sollayacak nitelikte haşin bakışlar atan eseri - meşhur portlerinden kimliği belirsiz kadın "La belle ferronnière" günümüze uyarlandığında seksi tişörtü, kot pantalonu ve alnındaki takısıyla çok cool görünüyor.Yukardaki tablodaki gizemli kadınla yarışan, Mona Lisa tablosuyla kıyaslandığında kimilerine göre daha çok meşhur olacağına inanılan Cecilia Gallerani çizdiği masum duruş aksine aşağıdaki outfitinde biraz da seksapalitesini konuşturuyor gibi. Orjinal tablodaki ifadesini daha çok seviyorum bu yüzden ben bu avam halini pek beğenemedim. Tarlabaşında müşteri bekleyen tırolar gibi, dislike.

Özet olarak Dorothee Golz çok değişik bir çalışma yapmış, ilham kaynağı olacağa benzer. Kişisel sitesi için please click.

Sevgiler,
Çiğdem

Şu konular da var

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...