8 Ocak 2014 Çarşamba

2014 sendeyiz!

 
 
Kimimiz için hayatının en kötü günü, anlarıyla doluyken, kimimiz için de geriye dönüp baktığında güzel izler bırakan bir yıl oldu 2013.
 
Onu da tıpkı 2014 gibi herkes güzel umutlarla beklemişti halbuki.. Ben gibi.
Her sene kendime yeni yılla alakalı olarak hedefler belirlerim, neler istediğimi düşünür geriye dönüp baktığımda pişman olmayacak "iyi ki" dedirtecek adımlar atarım. En azından öyle niyetlenirim.
2013 ilk yarısında iş değişikliği, ev değişikliği derken pek hareketli geçti. Ülkemiz adına da x ve y kuşağının uyandığı, daha da gözümüzün açıldığı, hepimizin "BİR" olduğunu gösteren bir sene oldu. İkinci yarısından sonra ise benim için tamamen değişti diyebilirim. Olmaz dediklerim oldu ( her anlamda ), yapmaz dediklerim yaptı. En nihayetinde unutulan bir şey vardı; hepimiz insandık.
Hırslar, kinler, sabırsızlıklar, egolar bu sene de savaş içindeydiler. Kim neyi kazandı, kim neyi kaybetti bilinmez ama bu dünyanın bir sonu olduğu ve hepimizin de bir gün o toprağın altına gireceği unutuluyordu..
 
Biraz iç dökme niteliğinde bir yazı gibi görünse de değil, aslında içinde çok güzellik var bu yazının yazılmasında. Kin yok, art niyet yok, hırs yok, fesatlık yok. Yukardaki ağaçta asılı olan hoşgörü, sevgi, dostluk, barış, iyi niyet var. Herkes niyetine göre istediğini alabilir.. Ne demişler; "Anlatmak istediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır." Yani Çiğdem sen istediğin kadar konuş, yaz, çabala. Zor bir yerden sonra..
 
Instagram 'dan takip edenler bilir; Kasım ayında nişanlandım. Hem de 5 ay içinde :) 2014'te de düğünümüz olacak Allah kısmet ederse. Sevmek, sevilmek, güvenebilmek, olgunluk ne demekmiş bana yaşatan, öğreten yol arkadaşıma binlerce kez teşekkürler..  Allah herkesin gönlüne göre versin, çok güzel duygularmış biraz geç olarak yaşasam da :)
 
Bu aşamadan sonra blogumda düğün arefesinde olan bir kızın yer yer duygusallığını, yer yer telaşını görebilirsiniz. Kemerlerimizi taktık, ışık hızıyla 2014 sendeyiz! :)
 
Çiğdem

Şu konular da var

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...