27 Nisan 2012 Cuma

TTNET Genç Yeteneklerin Yanında!
TTNET’in “Yeteneğe Destek, Yaratıcı Ekonomiye Destek Projesi”yle, gençlerimiz yeni kariyer firsatlarını keşfediyor.

Bilişim sektörüyle tanışan gençler, aldıkları eğitimlerle iş hayatına hazırlanıyor. TTNET, Türk ekonomisine destek oluyor. Siz de bu ücretsiz eğitimler hakkında bilgi almak için hemen tıklayın.

Bir bumads advertorial içeriğidir.25 Nisan 2012 Çarşamba

336 Yeni Pantone Rengi

Bu bir arabanın rengi olabilir, mutfağınızda kullandığınız plastik bir gereç ya da en genel haliyle milyonlarca insanın giydiği renkli kıyafetler. Bazen bu renklerden yola cıkarak ya da tasarımlarına renk katmak için dünyadaki bütün tasarımcıların ( grafikeri, moda tasarımcısı, endüstriyel tasarımcısı vs.. ) ortak kullandığı kartela olan Pantone her sene, her sezon sıklıkla yeni renkleri skalasına ekler ve tasarımcıların ilham kaynağı olur. 
Sezonun zaten hit olan neonlarının, metalik ve romantik renklerin ara nüanslarını ailesine katan Pantone renklerine iyice bakın, önümüzdeki sezonlarda bir yerlerden hatırlıyor olabilirsiniz.


 Çiğdem


23 Nisan 2012 Pazartesi

10 Nisan 2012 Salı

Genç Tasarımcı: E C E G O Z E N
Kusura bakmasın kimse ama bu işin alaylısı değil mekteplisinin yanındayım ister istemez. Bir de bu işin içinde olduğum için büyük markaların tasarımcıları olarak gelip hep yapılmışın üzerinden birkaç değişiklik yapıp kolaya kaçanları gördükçe iyice sinirleniyorum. Emeğe ve yeteneğe saygım elbette var, herkes için geçerli değil düşüncem, istisnalar tabii ki var ancak internetten bulduğu herhangi bir modelin sonradan iki ağzını burnunu değiştirip sosyal statüsünden sebep ünlenen, Nişantaşı'nda butik açmakla tasarımcı olmanın doğru orantılı olduğunu zanneden sözümona tasarımcıların yanında bu gibi yeteneklerin önplana çıkmasından yana arzum. İşte boşluk dolduran, daha çok ismi duyulması gereken Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil Tasarım Bölümüne özel yetenek sınavında birincilikle girmiş,  Koza Genç Yetenek Yarışması'nda üçüncülük ödülü almış ve Hakan Yıldırım'ın yardımcı asistanlığını yapan  Ece Gözen

Modellerdeki renk ve kumaş seçimi, geometrik şekillerin içiçe geçişi fakat tek parça oluşu, farklı dokulardaki kumaşların uyumu muhteşem. İşçilik muazzam görünüyor!

Web sitesi için TIK!

RAF SIMONS FOR DIOR

Ne varsa Kuzey Avrupalılarda var! Bir yıldır boş duran Dior'un tahtına uzun süren dedikodulardan sonra gelen Raf Simons, fütüristik çizgileri ve endüstriyel tasarım mezunu olmasından mütevellit fonksiyonel tasarımlarıyla markanın ruhunu yenileyecek gibi görünüyor. Daha önce Martin Margiela ve Jil Sander'da tasarımcı olan Raf Simons bakalım Temmuz ayında ne tür işlerle karşımıza çıkacak?
 Welcome on board baby:)

9 Nisan 2012 Pazartesi

Song of the Week: Adele - Rolling in the Deep

Bu haftaki şarkı arkadaşım Pelin tarafından seçildi, hepimizin bildiği Adele'in bu şarkısını bir de piano/cello versiyonuyla dinleyelim. Ben ofiste olduğum için kendisi evde benim yerime bu yağmurlu İstanbul gününde kahve eşliğinde dinleyecek:)
Herkese güzel bi hafta olmasını dilerimmm:)
Çiğdem

4 Nisan 2012 Çarşamba

İşte Aranan İkili: Projektör ve Kamera

Bir kamera düşünün ki kaydettiğiniz anılarınızı küçük ekranlara sığdırmanızı istemiyor. Kaydettiğiniz görüntüleri geniş duvarlara ve istediğiniz herhangi bir yüzeye yansıtmanıza olanak sağlıyor. Yeni Sony Handycam, projeksiyon özelliğiyle her alanı bir sinema salonuna çeviriyor. Kısa ve eğlenceli tanıtım videosunu izledikten sonra siz de neden bahsettiğimi anlayacaksınız.Eskiden bilimkurgu filmlerinde rastladığımız teknolojilerden biri daha hayatımıza giriş yaptı. Şimdi isterseniz kışın ortasında önceki yaz tatilinizi evinizin duvarına yansıtarak sevdiklerinizle izleyebilir hatta bunu bir alışveriş merkezinin dinlenme alanında bile yapabilirsiniz. Sony Projektörlü Handycam seçimi size bırakıyor.

Bir bumads advertorial içeriğidir.

2 Nisan 2012 Pazartesi

Song of the Week: TI feat. Christina Aguilera - Castle Walls

Biraz depresif başladım bu haftaya, sabah evden çıkmadan da Lana del Rey - Video Games'i dinledim ondan sanırım. Çok sevdiğim bu şarkıyla devam etmek istedim haftaya.. Dinleyin bakalım sevecek misiniz.
Çiğdem

Şu konular da var

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...