30 Ocak 2012 Pazartesi

Song of the week: Inma Serrano - Cantos de Sirena


Karlı İstanbul'a merhaba! Şuan ofiste değil sıcacık evinde pijamalarla yağan karın keyfini çıkarmak isteyenlere gelsin :)

Mutlu haftalar!
xoxo

27 Ocak 2012 Cuma

FW'12 İstanbul Fashion Week

Hep bir eksiklik var bizim moda haftalarında, aceleye getirilmiş okul müsameresi gibi. Buyerlar dünya çapında moda haftası olduğu için hep başka ülkelerde oluyor ya da aynı şekilde tasarımcılar da diğer yerlerde oluyorlar. Burada olsa da hep aynı sıkıntı "bütçe" İTKİB gereken desteği veremiyor, sponsorlar zayıf.. Halbuki bizim ülkemizde de olamaz mı bir Milano - Paris - New York - Londra moda haftası? Çok da güzel olur. 
Yine bir çok eksiğiyle İstanbul Fashion Week FW'12 Takvimi.. 

Tamam olması gereken çok güzel isimler var elbette, Atıl Kutoğlu, Gamze Saraçoğlu gibi.. Benim gözlerim direkt Elif Cığızoğlu'nu, Hakan Yıldırım'ı aradı. Bu sene Zeynep Tosun ( gerçi Zeynep Paris'ten yana kullandı bu yana tercihini ve doğrusunu yaptı bence ) ve Arzu Kaprol'da yok. Bunun yanında Niyazi Erdogan var cok guzel bir yukseliste olan. Merakla bekliyoruz efenim.

25 Ocak 2012 Çarşamba

Italian Job: Carnovsky

Francesco Rugi ve Silvia Quintanilla. Carnovsky kafanızı karıştırmasın. Tamamen bu iki İtalyan arkadaşın isminden türeme bir isim çünkü. 2012'de en iyi duvar kağıdı ödülünü alan arkadaşlar aşağıda gördüğünüz teknikle bunu elde etmişler. Şimdi ne var ki bunda gayet ilkokulda yaptigimiz iplikle yapılan suluboya calısmalarına benziyor diye dusunebilirsiniz ama oyle değil. Bakın bakalım farklı ısıklarda ne tür sonuclar ortaya cıkıyor :)
Süper değil mi? Evimin duvarında değişik ışıklar altında görünen farklı desenler olmasını çok isterdim!

*Ödüllü çalışmalar hala Londra'da Jaguarshoe'da gorulebilir.

23 Ocak 2012 Pazartesi

Song of The Week: Nina Simone - Feeling Good


Yeni hafta, yeni başlangıçlar..
Nina Simone ablamızdan geliyor, "Feeling Good"


Hepinizin her gecen gun  "daha iyi hissetmesi" dileklerimle :)
xoxo
Çiğdem

17 Ocak 2012 Salı

Kolaj ve Ötesi - Peter Clark

Hep Derya Baykal üzerinden gidiyoruz ama kadın haklı beyler!

"Atmayın, hiçbir şeyi atmayın!" derken :)

Elin İngilizi yapmış. Üstelik eskicilerden topladığı kullanılmış kağıtları, ıvır zıvırları boyayıp 3 boyutlu hale getirerek. Görünüşe göre yapımı son derece basit fakat ortaya çıkan iş tamamen ağzı açık bırakan cinsten.Tasarımın dili, dini olmaz. Burdaki tasarımın gerçek bir cekete ya da baskıya dönüştüğünü düşünsenize, harika olurdu değil mi?

* Bu arada ben Derya Baykal'ı çok severim gerçekten, üniversitede derse gitmeyip arkadaşım İrem'le oturup az düğmeden küpeler yapmamıştık onu izlerken :))

16 Ocak 2012 Pazartesi

Song of the week: Oliver Twist - Where is Love?
Ortaokuldaydım, bizim kolejden ablamın da olduğu grup Oliver Twist müzikalini sahnelemişti Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nde. Çok etkilenmiştim o zaman bu şarkıdan, böyle bazen mırıldanırım. Bu sabah da onlardan biri..

Herkese güzel bir hafta olsun,

xoxo

13 Ocak 2012 Cuma

Trend Alarmı: Ne o? NEON!


Eveet, "çingene bu yaa" günlerine hazır mıyız? Ben zaten dünden hazırdım sanıyorum esmer olduğumdan mütevellit :) Renklere bayılıyorum, rengarenk olmaya da! Beni tanıyanlar bilir, en sevdiğim renktir sarı, beni en çok mutlu eden.. Bu yüzden gelmiş geçmiş en mutlu olduğum trend bu sanıyorum; NEON! :) Genelde yazları yanık ten üzerine beyaz kotla tercih edilen çingene pembeleri artık kışın da üzerimizde olacak. O zaman yazlıklar bir bir ortaya dökülsün ve tüm parçalar değerlendirilsin :) Bu bir t-shirt, ayakkabı olabilir, şuan indirimde sıkça mağazalarda gördüğümüz bir kazak olabilir ya da tamamlayıcı nitelikte bir aksesuar olabilir, yeter ki ışıldayın! :) ve sakın ilk başta gelen uzaylı bakışlara aldırmayın, zamanla alışacaklar :)

Benim radarımda epeydir Cambridge Satchel vardı, neon rengine de dün itibariyle kavuşmuş oldum pek mesudum! Neslihan Yargıcı gibi simsiyah bir kombine ya da Swan Lake'den fırlamış gibi nötr renklere harika bir arkadaş neon. Hadi biraz ilham alalım :)Xoxo,
Çiğdem

11 Ocak 2012 Çarşamba

Bu Parfümler Yenir!


Parfüm reklamı deyince aklıma direkt uçuşan kıyafetler içinde mümkünse kafası ve gövdesi yer değiştirmek suretiyle akrobatik hareketler yapan ağzı hafif açık duran şaşkoloz bakışlı güzel bir kız, mutlak yakın çekim geliyor.. Hepimizin aklına hemen hemen aynı şey geliyor sanırım. Peki parfüm sıkınca nası yorumlar yaparız? "Hmm.. şeker gibi buu.", "Çok tatlı yahu", "Ay burnumu kesti kokusu bu çok acı" Bunun fikirden yola çıktığını düşündüğüm Fred Lebain WAD Magazine için çok tatlı (!) bir çekim yapmış:


E o zaman afiyet olsun :)
Demek ki sadece cinselliği ortaya sunmadan da parfüm reklamı oluyormuş. Aferin Fred, öptük!
xoxo

9 Ocak 2012 Pazartesi

Şu konular da var

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...