30 Mayıs 2011 Pazartesi

Görmediğimiz Türkiye


National Geographic dergisinin Türkiye'de 10. yili olması sebebiyle Karaköy Antrepo 3'de düzenlediği "Görmediğimiz Türkiye" adlı sergi 11 Haziran'a kadar devam etmekte, kaçırmayın.
Sergide çektiğim bir kaç fotoğraf da burda

xXx

23 Mayıs 2011 Pazartesi

Tasarım AlaturkaBazı ögeler vardir bizlere has, mutlaka yurtdisina ciktiginizda bir nazar boncugunun lafi gecmistir örnegin; "protects you from evil eye" derken de her yabancinin firlamistir o evil eye'lari yerinden :) Halbuki bu bir inanc, sacma ya da degil bize has bir olay nazar boncugu. Dusunsenize elin Amerikalısını aksam evine gelince iki nazar duası okuyup bi de uzaklara bakıp o enerjiyi uzerinden attigini?
Neyse cok dagilmadan yine bizlere, Turklere, geyiklerimize doneyim; asıl konuya gireyim.. Yakin arkadaslarim bilir, bayilirim etrafta olup bitenleri haber veren mailler atmaya, paylasmaya..
Bu da onlardan biri, gerçi yine geç kalınmış bir post yapıyorum fakat hala vaktiniz var, 30 Mayıs'a kadar. Akaretler'den geçerken ugrayabileceğiniz alafranga yaşam tarzınıza bir soluk aldiracak eglenceli bir sergi: " Tasarım Alaturka "
Yapilan proje ilk basta adiyla ilgimi cekmişti açıkcası, iki klasik duymaya alistigimiz kendi halinde kelime; herkes birer alaturka tasarımcıyken şu günlerde! Biraz arabesk, biraz üşengeç, aslında tamamen bizleri eğlenceli bir dille " gösteren " bir çalışma bu.

Hepsi çok başarılı fakat benim en'lerim;

-Acılan Stencili ( türevlerinin 1 milyonculara düşmesinden korkuyorum! )
- Bunerang
- Serin devlet
- Sönmeyen Sanat Güneşi
- Simit Sans
- Burkalemun

Çok fazla dillendirmeden zamanınız varsa haftaici, yoksa mutlaka haftasonu görün derim zira 30 Mayıs son gün! Ha benim vaktim yok ayrıca İstanbul'da değilim derseniz tık tık :) bir kaç tane de facebook albümündekilere bakalım

11 Mayıs 2011 Çarşamba

İstancool 2011

Geçen sene bu zamanlar evde beli kırılmış ve omzu ezilmiş bir insan olarak, yattiğim yerden yaptigim tek aktivite bol bol bloglarda gezmek, surf yapmak, herkes cıvıl cıvıl postlar yapıp fotograflar paylasirken sadece bakarak ic gecirmekti.
işe Temmuz ayında geri döndüğümde ise çok fazla hareket etmemem gerektiğinden ben sadece robot gibi işe gidip gelmiştim.
Bu sene bunun acısı fazlaca cıkacak gibi çünkü gidemediğim İstancool Festivali bu sene tekrar ayağımıza gelmişken gitmemek çok büyük küfür olur! Bu sene de geçen sene ki gibi Türkiye'de bu işin olmasını sağlayan Vakko'nun Art Director'u Demet Müftüoğlu sayesinde sanata ve sanatçıya direkt kendi ağızlarından hikayelerini ve deneyimlerini dinleme şansına erişiyoruz.

O yüzden tarihleri not ediyoruz; 26 - 29 Mayıs 2011 ( tam da doğumgünüme denk gelmesi de hoş bi tesadüf tabii) :)

İstancool nedir bilmiyorum diyenler tık tık !!

9 Mayıs 2011 Pazartesi

Above all delicious


Hani hep hayallerde klasiktir romantik bir akşam yemeği. Kadın naif ve bir o kadar dişidir. Fonda rahatlatıcı bir lounge müziği, tonda da sarı loş ışıklar, ilgili ama sıkmayan kibar bir garson, yemek yiyip gülerken gözleri kaçıran bakışlar. İşte tam da tarifime uygun bir yer söyleyeceğim şimdi; MİKLA !!
Taksim Tepebaşı'nda bulunan Marmara Pera Oteli'nin teras katındaki bu yeri mutlaka görmeli, eşsiz manzarasında kurucusu ve baş aşçısı Mehmet Gürs'ün mutfağından mutlaka birşeyler yemeli ve içmeli unutulmayacak anlar listenize eklemelisiniz!

6 Mayıs 2011 Cuma

05/05 sonrası 06/05 sendromu

mayıs'a girdik.. klişe bi cümle daha geliyo hazır mısın? Mayıs kendini Kasım sanıyor galiba. Kasım kasılmadı da Mayıs'a n'oldu böyle de burnu bu kadar havada? neden naz yaptı bize? bak sadece kızlar yapmazmış nazı, hava da nazlandı işte. ofisteyim, saat 13:04 ve yemek yememek icin burda oyalanıyorum şuan. aslında genelde ofis sıcak olur ama bugun bi soguk.. ooooohaaa bir ucak gecti burdan boyle bi ses olamaz, son satırlarım diye dusundum bi an ama gecti korkmaya gerek yok. basın express cilveleri bunlar, hangi ülkeden geldi de bizim binanın direkt üstünden gecti acaba bu? neyse, aksam güzel b yemege davet edildim, Gianni ile bıdı bıdı yapcaz, bu hafta cok italyanistik gecti bi de değişiklik yaptım sacımın onunu kısalttım, artık engizisyon yargici tribinde değilim, icim acildi, ruhum yesillendi ama gel gor ki gunes yuzunu daha gostermedi.
13:07 ha bu arada gecen hafta Ardan özmenoğlu'nun sergisi vardi Tesvikiye'de ona gittik, bizim Deniz'in kuzeniymiş. Kızın ailesinde bi sanatcı ruhu var zaten kime el atsan illa bişiler var. Bizde de matematik kafası mı var, ben nasiplenemedim herhal! Burdan bu vesileyle Nasa'daki gururumuz ablamı öper, daha sonra Ardan'ın postunu yapıciim der saglıcakla kalın derim.

Ciao,
cig.

Şu konular da var

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...