28 Şubat 2011 Pazartesi

While You Are SleepingEsasında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olan Arslan Sükan mesleğini çok kısa bir süre New York'da icra ettikten sonra fotoğrafçılığı mesleği haline dönüştürdü. Mimari ögeleri sanatsal açıdan değerlendirip farklı bir gözle görmemizi sağlayan Sükan aynı zamanda backstage fotoğrafçılığı da yapmakta. İlk başta bakıldığında moda fotoğrafçısı olduğunu düşünenleri "While You Are Sleeping" adlı ilk kişisel sergisine gitmelerini öneriyorum.
Sergi yarın saat 19:00'da Tepebaşı'nda Galerist 'de (Nu Pera binası ) başlıyor ve 26 Mart'a kadar devam edecek.Takviminize mutlaka not edin!


Çiğdem

22 Şubat 2011 Salı

Elif Cığızoğlu


Blog ve blogger kelimelerinden sogumaya basladım diye dusunurken kendimi birkac yil once acip ilgilenmedigim blogumun icinde bu postu yazarken buldum.

..ve bu uzun aradan sonra tasarimlarini cok sevdigim Elif Cigizoglu'ndan sizlere bahsetmek istiyorum. İlk olarak 2 sene once Flickr'da Belcim Erdogan'ın Marie Claire dergisi icin verdiği Yağmur Kızılok'un çektiği, stylingini de yine kendisini çook sevdiğim Bahar Kongel'in yaptıgı fotografta görüp aşık oldugum tasarımı ile beynime kazındı kendisi. İlk gordugum andan itibaren "bu kız" dedim. ve "o kız" şimdi ismiyle heryerde kendisinden bahsettirir oldu ve eminim ki ismini daha da çok duyacağız. Dün geceki Oscar töreninde Elif'in tasarımlarından birini hayal edin ve ne kadar çok beğeni toplayacağını düşünün bir kere.. Eminim bu bir hayal değil, uluslararası temsilcimiz olmayı fazlasıyla hakedenlerden biri olan Elif'i daha çok desteklemeliyiz.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Fashion Week kapsamında da Pera Palas'ta FW'11-'12'ye ait "Inside My Window" adını verdiği yeni tasarımları görücüye çıkaran Elif'in defiledeki styling yine Bahar Kongel'e ait. Elif'in tasarımlarına baktığınızda aklınıza ilk gelecek iki anahtar kelime şüphesiz güçlü ve asil oldukları..

Şimdi hiç birşey yazmıyorum ve sadece sizi tasarımlarını seyretmeye davet ediyorum. buraya tıklayın ve arkanıza yaslanınnn!

Şu konular da var

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...